Sortides carretera

Calendari Sortides temporada 2020

 

 

8 h.                                 29 de febrer                       BALSARENY

Manresa, St. Fruitós, Santpedor, Súria, Vilaredes, Balsareny (el Jardinet). Tornada per Avinyó, Artés, Calders, Manresa.            90 km.

 

8 h.                                   7 de març                           CAL ROSAL

Manresa, Sallent, Puig-reig, Casserres, Graugés, Cal Rosal (el Carrilet). Tornada per Gironella, cruïlla Sagàs, Puig-reig, Santpedor, Manresa. 110 Km                                          

 

 8 h.                                   14 de març                      ST. MARTÍ SESG.                          

Manresa, Fonollosa, Calaf, Pujalt, St. Martí Sesgueioles, Tornada per Veciana, Copons, Jorba, Igualada, Òdena, Manresa.                    108 km.                     

 

8 h.                          21 de març                      PRATS de LL.                              

 Manresa, Santpedor, Navàs, Prats de LL. Tornada per Olost, Oristà, St. Feliu Sasserra, Manresa.    105 km.                       

 

8 h.                               28 de març                           NAVÀS 

 Manresa, Súria, Castelladral, Serrateix, camí de Puig-Reig Navàs(el Raconet). Tornada per camí de les collades, Cornet, Avinyó, Artés, Calders, Manresa. 110 km

                                                       

8 h.                            4 d’ Abril                            TERRASSA 

Manresa, Navarcles, Estenalles, Terrassa (Gat Negre) Tornada pel coll de l’Obac, Rellinars, Castellbell i el Vilar, Montserrat, Manresa.                 106 km

 

7:30 h.                             11 d’Abril                          SALLENT

Manresa, Callús, Castelltallat, Fonollosa, St. Joan, Santpedor, Sallent (el Cordobés). Tornada per Cabrianes, Artés, Calders, M. Calders, la “V”, Rocafort, Manresa.                           115 km.  

 

 7:30 h.                        18 d’Abril                           PINÓS

Manresa, Fonollosa, Calaf, Torà, Pinós (Hostal de Pinós). Tornada per cruïlla de Prades, Salo, Súria, Vilaredes i Manresa.                   115 km

 

7:30 h.                       25 d’Abril                   L’ESPUNYOLA

Manresa, Cardona, Cruïlla Sorba, Navès, L’Espunyola (Cal Parera). Tornada per Casserres, Puig-Reig, Santpedor, Manresa   115 km

 

7 h.                                2 de maig                      ST. MIQUEL DEL FAI

Manresa, Calders, Granera, Castellterçol, St. Quirze Safaja, St. Miquel del Fai, St. Feliu de Codines. Tornada per Gallifa, St. Llorenç Savall, la “V”, Mura, Manresa 117 km

 

 6:45 h.                          9 de maig                         CERVERA                                     

Manresa, Rajadell, Calaf, St. Martí de Sesgueioles, La Panadella, mur de Rubinat, Cervera. Tornada per Les Oluges, St. Ramon, Ferran, Conill, Calaf, Manresa   135 km                   

 

 6:45 h.                        16 de maig                        ST. SADURNÍ  

Manresa, P. de Vilomara, Castellbell, Vacarisses, Olesa, Martorell, Gelida, St. Sadurní . Tornada per St. Quintí de Mediona, La Pobla de Claramunt, Òdena, Manresa.            130 km

 

6:45 h.                     23 de maig                      SEVA                                    

Manresa, Avinyó, Fontfreda, Sta. Eulàlia de R., Vic, Taradell, Coll de la Mansa, Seva.  Tornada per Tona, La Pullosa, Moià, Manresa.                130 km                  

 

 6:15 h                             30 de maig                       ESPECIAL 200 KM 

Llarga (6:15h): Manresa, Calaf, St. Guim, St. Ramon, Torà, Hostal Nou. Seguim per Freixinet, L’Espunyola, Cal Rosal, Manresa     200 km

Curta (6:45h): Manresa, Calaf, Torà, Hostal Nou. Tornada per Freixinet, Cardona, Manresa.     130 km

 

 6:30 h.                           6 de juny                           LA TRONA

Manresa, Artés, St. Feliu Sasserra, Oristà, St. Bartomeu del Grau, St. Hipòlit de Voltregà, La trona, Sobremunt. Tornada per Perafita, Prats de Lluçanès, St. Feliu Sasserra, Avinyó, Manresa.                 140 km

 

 6 h.                           13/14 de juny                    Cap de setmana

MANRESA-ANDORRA-MANRESA

Dissabte: Manresa, Berga, ctra. Antiga a Cercs, Guardiola de B., Coll de la Creueta, Puigcerdà, Coll de Puymorens, Pas de la casa, Andorra la Vella     200 Km

Diumenge: Escaldes, La Seu d’Urgell, Coll de la Trava, Fórnols, Tuixén, Coll de Port, St. Llorenç de M., Solsona, Manresa.                 158 Km

 

6 h.                                   20 de juny                          GUILLERIES

 Manresa, Moià, la Pullosa, Tona, Seva, Mas Vidal, St. Sadurní d’Osormort, cruïlla St. Hilari, Els Cortals. Tornada per Coll de Ravell, Viladrau, Mas Vidal, Seva, Tona, la Pullosa, Moià, Manresa.                         156 Km

 

 6 h.                                27 de juny                           RASOS

Manresa, Sallent, Navàs, Berga, els Rasos de Peguera, Cal Rosal(el Carrilet) Tornada per Gironella, Sallent, Manresa                              140 km

 

 6:30 h.                     4 de juliol                   ST. MARTÍ SARROCA

Manresa, Igualada, Sta. Margarida de Montbui, la Llacuna, St. Martí Sarroca. Tornada per la Rovira Roja, Guardiola de Font Rubí, St. Quintí de Mediona, La Pobla de Claramunt, Òdena, Manresa.                     140 km

 

 6:30 h.                            11 de juliol                         PERAFITA

Manresa, Avinyó, Prats de Lluçanès, Sta. Eulàlia de Puig-Oriol, Perafita, Tornada per Alpens, Cobert de Puigcercós, Merlès, Puig-Reig, Manresa.            145 km              

 

 6:30 h.                      18 de juliol                         ST. LLORENÇ DE M.

Manresa, Cardona, Solsona, Pantà Llosa de cavall, St. Llorenç de Morunys. Tornada per Llinars, Coll de la Mina, polígon de la Valldan, Cal Rosal, Navàs, Manresa    150 km

 

 6:30 h                       25 de juliol                   ESPECIAL MUNTANYA

Guardiola de B., coll de Merolla, Santuari de Montgrony, Castellar de n’Hug, La Pobla de L., Collada Subirana, Guardiola, Bagà, Coll de Pal, Guardiola de B.          112 Km

 

6:45 h.                          1 d’agost                     VILADA

Manresa, Puig-Reig, Merlès, Cobert de P. Borredà, Vilada, Tornada per, Berga, Manresa.     145 Km

 

 7 h.                              8 d’agost                         PINÓS

Manresa, Castelladral, Valldeperes, Cardona, Pinós (Hostal de Pinós). Tornada per Prades, Calaf i Manresa 120 Km

 

 7 h.                            15 d’agost                      NAVÈS  

Manresa, Santpedor, Navàs, Montmajor, Navès. Tornada per St. Ponç, Freixinet, Salo, Súria, Manresa   120Km

 

 7 h.                               22 d’agost                     QUERALT

Manresa, Puig-Reig, L’Espunyola, Avià, Queralt, Cal Rosal (El Carrilet). Tornada directes a Manresa    125 Km  

 

                             29 d’agost                     NO HI HA SORTIDA     

 El Club organitza la MANBIKE 3H de resistència i s’ha de marcar el circuit. El diumenge hi ha prova infantil.

 

 7 h.                              5 de setembre                           NAVÀS

Manresa, Súria, Salo, Matamargó, Cardona, Valldeperes, Viver, Navàs (el Raconet). Tornada per Cornet, Avinyó, Manresa.                               120 km

 

 7 h.                         12 de setembre                    ROCACORBA

Ruta per determinar en funció del lloc de dinar.

 

 7:30 h.                  19 de setembre                 ST. MARTÍ  de TOUS

Manresa, Maians, La pobla de Claramunt, Carme, Bellprat, St. Martí de Tous, Tornada per Igualada, Castellolí, Coll del Bruc, Can Massana, Manresa.             115 km                                       

7:30 h.                    26 de setembre                      L’ESPUNYOLA

Manresa, Castelladral, St. Joan de Montdarn, Montclar, L’Espunyola (Cal Parera). Tornada per Avià, Cal Rosal, Santpedor, Manresa       115 km                                             

 

8h.                            3 d’octubre                            TERRASSA

Manresa, Marganell, Castellbell, Vacarisses,  els Caus, Terrassa (Gat Negre), Tornada per Estenalles, Navarcles, Manresa          105 km

 

8h                                  10 d’octubre                     PRATS DE LLUÇANÈS

Manresa, Artés, St. Feliu Sasserra, Oristà, Olost, Prats de LL. Tornada per, Navàs, Santpedor, Manresa.         105 km.                       

 

 8 h.                               17 d’octubre                         BALSARENY

Manresa, Santpedor, Súria, Castelladral, Serrateix, Navàs, Balsareny (el Jardinet). Tornada per Cornet, Avinyó, Artés, Calders, Manresa.                              100 km

 

 8 h.                           24 d’octubre                             L’ESTANY

Manresa, Artés, Avinyó, Sta. M d’Oló, L’Estany. Tornada per Castellterçol, Granera, Calders, Navarcles, Manresa                   105 km

 

 8h                               31 d’octubre                  SALLENT

Manresa, P. de Vilomara, Mura, Talamanca, Calders, Artés, Sallent (el Cordobés). Tornada per Balsareny, Vilaredes, Súria, Santpedor, Manresa.                  100 Km

 

 8h                      1 de novembre                   MONTSERRATINA

 

 

classificació definitiva

 CLASSIFICACIÓ DEFINITIVA 2/11/2019    Classificació detallada  
  
  
David Alsina 32   Dani Rodríguez 17   Pilar Torrents 6
Jordi Orduña 31   José A. Muñoz "Josan" 17   Antoni Franco 5
Josep Ramírez 28   Antonio Pérez 16   David Soler 5
Fermín Olid 27   Josep Rodríguez 16   Pere Pla 5
Juanjo Ruiz 27   Dolors Cotes 15   Aida Pastor 4
Jesús Xixons 26,5   Antonio Escalzo 14   Albert Prat Calvo 4
Xavier Balet 26   Héctor Mollà 14   Albert Prats 4
José L. Cosgaya 25   Eduard Aregall 12   Meritxell monferrer 4
Josep López Carreño 25   Manel Caro 12   Miquel A.Fernández 4
Xavier Iglesias 25   Roger Santisteve 12   Albert Franch 3
Joan Gamisans 24   Ruben Pradas 12   Emili Martínez 3
Miquel Gómez 24   Xavier Sanjuán 12   Fabián Navarro 3
Joan Ortiz 23   Francesc Soler 11   Valentí Martínez 3
Luís M. Bonachera 23   Joan Grané 11   Adam Orozco 2
Oscar Ballesteros 23   José L. Gil 11   Ángel Mateo 2
Fèlix Culebras 22   Míriam Fernández 11   Roger Franco 2
Joan Vilaseca 22   Josep Molina 10   Bartolo Pulido 1
Jaume Vila 21   Aina Vila 9   David Márquez 1
Judit Camprubí 21   Xavier Clotet 9   Dolors Masana 1
Oscar Ruiz 21   David Sallent 8   Ernesto Lapeira 1
Daniel Pulido 20   Oscar Pascual 7   José L. López 1
David Ureña 20   Xavier Alcalà 7   Manolo Hernández 1
Joaquim Pastor 20   Xavier Martínez 7   Manuel Marqués 1
Josep Mª Genescà 20   Ángel González 6   Miquel Bover 1
Juan Fernández 20   David Til 6   Miquel Martínez 1
Francesc Tasias 19   Francesc Villegas 6   Oscar Garcia 1
Judit Manzano 19   Jordi Balet 6   Toni López 1
Manuel Ledesma 19   Jordi Flotats 6   Xavier Benito 1
Pau Delgado 19   Jordi Pla 6   Xavier Martí 1
Àngel Fernández 18   Paco Berengeno 6      
 

Classificació definitiva Schools Carretera

CLASSIFICACIÓ DEFINITIVA 27/10/2019        Classificació detallada

 

 

 

Jordi Orduña 20   Jaume Vila 3
Fermín Olid 13   Jordi de Marimon 3
José L. Gil 13   Laura Arcal 3
Marta Torreguitart 13   Lluis M. Bonachera 3
Teresa Segarra 13   Manel Caro 3
Xavier Sanjuán 13   Toni Martínez 3
Juanjo Ruiz 11   Xavier Balet 3
Dolors Cotes 10   Aida Pastor 2
Dolors Masana 10   Antonio Escalzo 2
Joan Babot 10   José L. Cosgaya 2
Carme Roges 7   Judit Camprubí 2
Dolors Alonso 7   Adam Orozco 1
Ernesto Lapeira 7   Aina Vila 1
Joaquim Pastor 7   Albert Franch 1
LLuis Civit 7   Albert Tomasa 1
José A. Muñoz "Josan" 6   Carme Cruz 1
Noemí Elvira 6   Dani Rodríguez 1
Ramon Vilalta 6   David Ureña 1
Jesús Xixons 5   Eduard Aregall 1
Xavier Subirats 5   Francesc Villegas 1
Ferran Molina 4   Javier Sánchez 1
José M. Lapeira 4   Joan Gamisans 1
Pilar Torrents 4   Jordi Homs 1
Ricard Lasheras 4   Jordi Martín 1
Antonio Ruiz 3   Manuel Ledesma 1
Celdoni Sala 3   Meritxell Monferrer 1
David Alsina 3   Oscar Ballesteros 1